close
متخصص ارتودنسی
فیلم سینمایی مصادره
loading...

ღღبه نام خالق عشقღღ

فیلم جدید ایرج قادری اواخر تابستان فیلمبرداری می‌شوداکبر عبدی و حامد کمیلی و بازیگران ‌«مصادره» سینمای ما- اکبر عبدی در فیلم سینمایی "مصادره" به کارگردانی ایرج قادری بازی می‌کند. پروسه انتخاب بازیگران این فیلم که پیش از این "فلش" نام داشت همچنان ادامه دارد. فرج حیدری نیز فیلمبرداری "مصادره" را برعهده دارد. پیش تولید مدتی است آغاز شده و تا اواخر تابستان فیلمبرداری آغاز می شود. تمام سکانس‌ها فیلم در تهران است. فیلمنامه "مصادره" توسط عبدالرضا منجزی نوشته شده است. به تازگی حامد کمیلی و الهام حمیدی برای…

جت هیتر

 

سیستم های گرمایشی تولید شده در گروه صنعتی صبا هواساز در مدل های هیتر،  جت هیتر ،هیتر کابینتی،یونیت هیتر، هیتر موشکی ، کوره هوای گرم و بخاری صنعتی ساخته و به بازار عرضه می شوند

سایر محصولات صبا هواساز : رطوبت ساز , مه ساز , مه پاش , باکس فیلتر , هود موضعی

فن سانتریفیوژ , هیتر موشکی , کولر صنعتی , جت هیتر , هواکش مرغداری , هواکش سیرکوله , جت فن , کمپوست قارچ  کمپوست ملارد , خاک پوششی , کولر صنعتی , هواکش صنعتی , هواکش مرغداری , ایرواشر

 

 

 

 

فیلم سینمایی مصادره

فیلم جدید ایرج قادری اواخر تابستان فیلمبرداری می‌شود
اکبر عبدی و حامد کمیلی و بازیگران ‌«مصادره»

سینمای ما- اکبر عبدی در فیلم سینمایی "مصادره" به کارگردانی ایرج قادری بازی می‌کند. پروسه انتخاب بازیگران این فیلم که پیش از این "فلش" نام داشت همچنان ادامه دارد. فرج حیدری نیز فیلمبرداری "مصادره" را برعهده دارد. پیش تولید مدتی است آغاز شده و تا اواخر تابستان فیلمبرداری آغاز می شود. تمام سکانس‌ها فیلم در تهران است. فیلمنامه "مصادره" توسط عبدالرضا منجزی نوشته شده است.
به تازگی حامد کمیلی و الهام حمیدی برای ایفای نقش‌های اصلی فیلم با دست‌اندرکاران «مصادره» قرارداد بسته‌اند. به نوشته روزنامه بانی فیلم ، ایرج قادری این روزها مشغول رایزنی برای انتخاب بقیه بازیگران فیلمش است تا با مهیا شدن شرایط فیلمبرداری «مصادره» را آغاز کند. پیش از این قادری عنوان کرده بود که یکی از نقش‌های فیلم تازه‌اش را خودش بازی خواهد کرد. به احتمال فراوان عبدا... بوتیمار بازیگر قدیمی سینما نیز در چند سکانس «مصادره» حضور خواهد داشت. فیلمنامه «مصادره» با نام قبلی «فلش» توسط عبدالرضا منجزی نوشته که مضمونی اجتماعی دارد. قرار است تمام صحنه‌های جدیدترین فیلم ایرج قادری در تهران فیلمبرداری شود. قادری خود تهیه‌کنندگی «مصادره» را بر عهده دارد.
ایرج قادری فیلمهای سینمایی "محاکمه"، "پاتو زمین نذار"، "چشمان سیاه"، "آکواریوم"، "می خواهم زنده بمانم" و... را در کارنامه دارد.
 مصاحبه حامد کمیلی و رامبد جوان با مجله نسل امروز

 

وکلا بازیگران خوبی هستند:
حامد!با توجه به بازی متفاوتی که در این فیلم نشان دادی گاهی شیطنت های این نقش مشابه بازی رامبد جوان میشود این موضوع به دلیل کارگردانی رامبد جوا بوده یا خودت این اتفاق ها را ایجاد کردی؟
کمیلی:اگربگویم رامبد جوان بی تاثیر نبوده دروغ بزرگی گفته ام!چون رامبد از معدود کارگردان هایی است که خوب میداند چه میخواهد با اگاهی سر صحنه می امد.مشخص بود میداند از جان فیلنامه خود چه میخواهد و به عنوان کارگردان من و خانم افشار را درست در مسیری که هدف اصلی اش بود هدایت میکرد این برای خود من هم خوب بود چون دوست داشتم متفاوت از قبل کار کنم و اینجا این فضا و امکان را داشتم.کاراکتر و کارگردان هم به من کمک میکردند که از قالب هایی که تا
قبل از این کار بازی میکردم بیرون بیایم.

پیش از این هم تجربه بازی در نقش های طنز داشتید؟
کمیلی:نقش در یک مموعه تلوزیونی بود در سینما اولین تجربه من است و به همین دلیل ترس بسیاری داشتم و تنها کسی هم که به من دلگرمی میداد رامبد بود.

فیلم 2 خواهر هم به نوعی طنز بود؟
کمیلی:نمیتوان با این فیلم مقایسه اش کرد.شخصیتی که در 2 خواهر بازی میکردم را اگر کنار شخصیت این فیلم بگذارید تنها به لحاظ ظاهری شبیه هم هسنتند یعنی مطمئن هستم که توانستم این تفاوت را ایجاد کنم چون تا مدت ها درگیر این شخصیت شده بودم تصمیمی که از ابتدا من و خانم و افشار و گروه داشتیم این بود که کار متفاوتی از انچه که قبلا بودیم را نشان دهیم نمیتوانم بگویم تجربه این کار را در کارهای قبلی داشتم این جنس کار اولین تجربه من در کار کمدی بود و خدا را شکر مفق هم شده.

ان را دوست دارید؟
کمیلی:بله خیلی زیاد

 این جنس بازی متفاوت را باز هم تجربه میکنید؟
کمیلی:این جنس بازی برای فیلمنامه درست بود قطعا اگر کار دیگری بخواهم انجام دهم این قدرت ریسک را هنوز در خودم میبینم که تلاش کنم جنس دیگری را تجربه کنم همان طور که برای اولین بار نقش اولین فیلم سینمایی ام این ریسک را کرده و با این جنس بازی جلو اومدم .همیشه گفته ام که خودم را در مرحله تجربه اندوزی میبینم و محدودیتی برای خودم ایجاد نکرده ام که بگویم تماشاگر اینجا من را به این شکل و انجا به شکلی دیگر میپذیرد.هنوز میخواهم نقش های متفاوت را تجربه کنم.

با توجه به صحبتی که کردید ورودتان به سینما را با این فیلم میدانید؟
کمیلی:بگذارید تصحیح کنم که ورودم به سینما با فیلم های 2 خوار و تردید بود این اولین نقش اصلی است که من در سینما داشتم.

خودتان دوست داشتید که اولین نقش اصلی که بازی میکنید با یک فیلم کمدی باشد؟
کمیلی:من دوست داشتم کار خوبی باشد نه این که به کار طنز ان ا محدود کنم فیلمنامه پسر ادم دختر حوا فیلنامه خوبی بود و برای همین هم تونست کا خوب از اب در بیاید همیشه معتقدم از یک فیلمنامه خوب کار خوب در میاید و از یک فیلمنامه
ضعیف حتی با بهترین کارگردانی نمی توانید توقع کار خوبی داشته باشید بعد از تجربه
فیلم هایی که گفتم مدتی کار قبول نکردم و صبر کردم ت چیزی که دوست دارم ه دستم برسد این اتفاق با این فیلمنامه افتاد.

الان بسیاری اعتقاد دارند که این فیلم شبیه اتش بسشده به خصوص اینکه یک طرف قصه خانم افشار بود تنها با این تفاوت که شغل این کاراکتر ها وکالت بود شما دو گانگی نشده بودید؟
کمیلی:نمیدانم چرا می گوییند این فیلم شبیه اتش بس شده ؟اتش بس فیلم بسیار محترمی است که من منکر ان نیستم اما جنس این تقابل و کل کل کاری دختر و پسر جنسی است که در هالییود جواب داده یعنی اینطوری نیست که چون قبلا در ایران رقابت دختر و پسر شبیه هم نشان داده پس هر فیلمی ساخته میشود به ان ربط دهیم!اتفاقا چیزی که اتفاقا چیزی که شدیدا در ذهن مه ما وجود داشت این بود که اصلا به این سمت نریم.

اما میدانستید که اگر حواستان نباشد ناخوداگاه به این سمت میروید؟
کمیلی: قطعا اگر حواسمان نبود این اتفاق می افتاد

پس این پیش زمینه را داشتید و در دوره روخوانی و پیش تولید به شما می گفتند که مواردی را رعایت کنید تا شبیه ان فیلم نشود؟
کمیلی:به این مفهوم اگر حواستان باشد جن کار عوض شود نبود چون کار می طلبید که متفاوت اجرا شودا ما تنها شباهتی که میتوان قصه های این 2 فیلم پیدا کرد کل
کل هایی است که دختر و پسر باهم دارند و در حال رقابت هستند مل این می ماند که بگویم یک زمان فیلمی ساخته شده!این موضوع اصلا به این معنا نیست که مابه هم هستند بله در هالیوود فیلم اقا و خانم اسمیت ساخته شده و هنوز از روی قصه تقلید می شود ولی فکر نمی کنم بتوانیم این فیلم را به اتش بس ربط داد.

اگر بخواهیم نو کل کل ها را بررسی کنیم متفاوت از فیلم در امده؟
کمیلی:بله دقیقا با اگاهی انجام شد و به دلیل همان فاصله ای بود که احساس میکردیم باید با ان فیلم داشته باشد

وقتی قرار شد به عنوان نقش اصلی فیلم بازی نید برایتان سخت بود یا به راحتی با ان هماهنگ شدید؟
کمیلی:فکر میکنم این را باید از رامبد پرسید که چقدر طول کشید تا من به نقشم نزدیک شدم اما از انجایی که این قدرت ریسک را در خودم می یدم خودم را واگذار کرد تا بتوانم یک بازی متفاوت داشته باشم و میدانستم هیچکس هم به جزو رامبد نمیتواند به من کمک کند چون کاملا به نقش اگاه بود و میدانست که چه میخواهد
بازی خانم افشار هم به عنوان کسی که در این کار حرفه ای تر هست بی تاثیر نبود.

تا به حال کارهای اقای جوان را دیده اید؟
کمیلی:بله اسپاگتی در 8 دقیقه را از او دیده بودم

موافق این نظر هستید که این بهترین کار اوست؟
کمیلی:بله

چون شما در ان بازی کرده اید؟
کمیلی:نه!واقعا به این دلیل نیست خیلی پخته تر و اگاهانه تر عمل کرده که نشان می دهد او سیر صعودی را طی میکند.

چقدر در رابط با شوخی هایی که با شغل وکالت در فیلم دیده ید ازاد بودید؟
کمیلی:انقدر که هیچکس تا به حال شکایتی نکرده!اتفاقا بیساری از ادم ها امدند و گفتند شما ذهنیت مدم را از شاغین در این حرفه که خشک و عبوس و دی به نظر میرسند خارج کردید.حتی من با چند وکیلی هم که برخورد داشتم از این قضیه تعریف کردند.

پس کانون وکلا بیانیه و اعتراضی نداده؟
کمیلی:تا جایی که من اطلاع دارم نه

چقدر با این شغل اشنا بودید؟
کمیلی:زمانی که متن را خواندم تا مرحله فیلمبرداری حدود 2 ماه فرصت داشتم و تلاش کردم به این نقش نزدیک شوم.

از چه شاخصه هایی استفاده کردید؟
کمیلی: چیزی که برایم مهم بودحضورشان در دادگاه بود نمیخواهم ازحرفی که میزنم سو تعبیرشود چون برای وکلا احترام بسیاری قائل هستم انها هم بازیگران خوبی هستند احساس میکنم ازلحظه ورودشان به دادگاه شخصیت دیگری رابازی میکنندحتی اگر به این فیلم هم نگاه کنید شخصیت ها وقتی وارد دادگاه میشوند رفتاردیگری میکنند وقار و متانتی را پیش میگیرند تلاش میکنند درلحن و گفتار و بیانشان تفاوت ایجاد کنند و این مسئله ای بودکه من در پیش تولید به آن رسیدم اینکه وکلا آدمهای متفاوت ازآنچه مابا آنان برخوردمیکنیم هستند.

اعتمادبه نفس هم دارند؟
کمیلی : بله حتی وقتی حق باآنان نیست تلاش می کنند ازموکلشان به هرقیمتی دفاع کنندحتی اگرشکست بخورند.

شخصیتهای فیلم زیرآب همدیگر راهم میزدنند؟
کمیلی: (خنده) این رابایدبه پای جوانی شان گذاشت وشخصیت زندگی رئالیستسی هرکدامشان اینکه در وهله اول هرکدام از ان ها فقط به دفترشخصی احتیاج دارند وبعدماجرابه روکم کنی میرسد که دست به هرکاری میزنند ازآنجاحوزه وکالت ان ها فراموش میشود وبه شخصیت پردازی میرسد که برای این آدمها در قصه انجام شده.

ولی آخرفیلم راهمه حدس میزنند؟
کمیلی:به هرحال قصه فانتزی و فضای دراماتیک دراین سینما برای مخاطب شناخته شده است.

باز خورد تماشاگران رادیده اید؟
کمیلی: فکرمیکردم شایدزمان طولانی فیلم آنهاراخسته کنداماخوشبختانه دیدم تاپایان تیتراژ مینشینند باقصه هم ارتباط برقرارمیکنند واین برایم مهم بود به همین دلیل دوست دارم فیلم را همرا باتماشاگرببینم برای اینکه تنهاکسانی هستندکه صادقانه حین دیدن فیلم شماراقضاوت میکنند بعد از ان سعی میکنندبه شمالطف داشته باشندامادرطول فیلم صادق ترند وخودم متوجه میشوم کجا با من همراه و کجا ازمن جدا شده اند.

اصولا تهیه کنندگان برای سپردن نقش اصلی به یک بازیگر امتحان پس نداده کمتر ریسک میکنند اعتمادتهیه کننده چقدربه کارهای بعدی تان کمک کرد؟
کمیلی: بسیار. بعدازآن بیشتر پیشنهاد بازی درنقش اول را دریافت کردم

شما 3 ژانر با بازیگری های حرفه ای در این عرصه تجربه کردید یک بار با محمد رضا گلزار . یک بار بهرام رادان و این بار با خانم مهناز افشار پارنتر شما پودند بازی با کدامیک از انها راحت تر یا سخت تر بود؟
کمیلی: راحت وسختی رانمیتوانم بگویم چون ازکارباهمه انها لذت بردم برایشان احترام قائلم والان ازدوستانم هستند اماهمانطورکه اشاره کردیدتفاوت وجود دارد مثلادرتردید کریم مسیحی حساسیتهای شدید خود راداشتندحتی پلک زدن هاهم کنترل میشد ولی دراین جنس فضابازتراست امابه معنای سختی یاراحتی نیست.

آقای جوان یادم هست هنگام فیلمبرداری گفتیدحامدباهوش است واگرنکته ای رابه اوبگوییدتاپایان متوجه اش میشود چقدرموافقیدکه درباری حامدگاهی نشانه های بازی شماست؟

رامبد جوان:بله این خیلی طبیعی است.من هرجایی مصاحبه کردم راجع به حامد این توضیح راداده ام که چندنکته قابل توجه داردومجموع ان ها باعث موفقیتش میشوند به لحاظ اخلاقی آدم بسیارخوب و بی حاشیه ای است او انگیزه زیادی برای کاردارد و درخدمت کاراست درگروه باهمه ارتباط معقولانه ای دارد و هیچکس ازحضورش احساس سنگینی نمیکند آنقدرهوشمندانه کارمیکندکه جدا ازتوانایی هایش که بعدا میگویم همه گروه ازکا کردن با او لذت بردند به همین دلیل گروه همه انرزی اش رابرای بازیگرمیفرستاد تا او هم کارش رابه خوبی انجام دهد وقتی آدم درکارانگیزه داردباعث میشود ازهیچ لحظه ای نگذرد حامد درکارش بسیارباهوش است و نکته شماکاملادرست است..خیلی طبیعی که بازی حامدشبیه من باشد به دلیل اینکه کارگردان کار خودش بازیگر است وطبیعتا همان روش و فرمی که در ذهن خودش دارد را از بازیگر می خواهد تا بازی کند اگر من کارگردنی بودم و تجربه بازیگری نداشتم شاید این اتفاق نمی افتاد اما تجربه بازیگری خودم به کسی که در فیلم من بازی می کند منتقل میشود.

حامدانتخاب اولتان بود؟

رامبد: نه ولی بهترین بود.

البته یک ریسک هم کردیدکه سپردن نقش اول به حامدکمیلی بود جواب اعتمادتان راگرفتید؟
رامبد:آنقدر به ماهنگام کارخوش گذشت وبدون مشکل بودیم وآنقدر او لحظه به لحظه خیالم را راحت میکردکه حتی۱بارهم پیش نیامد برسرموضوعی گره بخوریم ونظرمتفاوتی داشته باشیم.

نقشوبازی خاصی ازحامد دیدیدکه انتخابش کردید؟
رامبد: بازی حامد رو درمجموعه های آقای مقدم دیدم جوان خوش قیافه خوش قدوب الابا استعدادو خوش صدایی است این مواردبرای من مهم بود دلم میخواست کسی که قراراست نقش اصلی فیلم من رابازی کندمردم بشناسند ودوستش داشته باشند نه اینکه غریبه باشدحامداین پوئن هاراداشت این انتخاب درحدی بودکه بگوییم حامدمی آیی گپ بزنیم وهنوز ریسک اتفاق نیفتاده بود به قول انگلیسی ها تو هر چقدر میخواهی در یک جلسه شرکت کن ولی یک قران هم خرج نکن. من از حامد خواهش کردم جلساتی راباهم تمرین کنیم درهمان جلسات بامن همکاری خوبی کردوباعث شد بهترین انتخاب من باشد .وقتی تمرین میکردیم به یقین رسیدم که میتواند بهترین گزینه باشد.

خودتان برای چه نقشی انتخاب شده بودید؟

رامبد :نقش حامد. اول بهرام رادان و ترانه علیدوستی و بعد من و باران کوثری انتخاب شده بودیم تا 1 سال بعد از فیلمنامه خبر نداشتیم و فکر میکردم ساخته شده وقتیبه انجا مراجعه کردم و پرسیدم چه شده؟گفتند ساخته نشده و پیشنهاد ساخت ان را به من دادند خودم اصلا دلم نمیخواست در این فیلم بازی کنم و اگر بازیگری مناسبی برای نقش ناصر پیدا میشد قطعا بازی نمیکردم.

پیشینه بازیگری تان چقدرباعث بازگذاشتن دست بازیگرمیشود؟

رامبد: این راحامدبایدبگوید.

کمیلی:همان طور که گفتم رامبد جوان خوب میداند چه میخواهد من تا به حال با چند کارگردان کار کرده ام و رامبد در این بین از جمله کسانی بود که میدانست چه میخواهداینطور نبود دست بازیگری را خیلی باز بگذارد و هر اتفاث با مزه ای که بداهد رخ دهد را بپذیرد یک زمانی هم اتفاقات جالبی رخ می داد که رامبد تحت هیچ شرایطی قبول نمیکرد چون هدفی را برای خودش تعریف کرده بود اگر در راستای هدف او جلو می رفتیم می پذیرفتاما اگر کار ما کمکی به هدف او نمیکرد تحت هیچ شرایطی نمی پذیرفت.

پس فیلم پسرآدم دخترحوا فیلم کارگردان است؟

رامبد:نه به نظرم این فیلم ۳نقطه قوت دارد: فیلمنامه بازیگر وکارگردان.

تابه حال نقدخاصی خوانده اید؟

رامبد: نقدهای بدی نخوانده ام فیلم انقدر مدعی نیست شرایط خیلی بد است که فیم سرو صدا میکند چون فروش فیلم ها خوب نیست همه انها مشابه هم هستند و ... شرایط طوری است که اگر یک فیلم متوسط رو به بالا بسازیم فروش میکند ...

رامبد :راستی حامدفیلم رادراکران عمومی دیده ای؟

حامد :آره.

رامبد : چطوربود؟

مهم ترین دلیلی که رفتم دیدن فیلم همراه تماشاگر بود چون قاضی های صادقی هستند به نظرم خیلی ارتباط برقرارکرده بودند وتاآخرین لحظه منتظر اتفاقی تازه بودند.

رامبد:چه خوب . خدا را شکر

 

 

خانم سبزواری بازديد : 313 سه شنبه 19 / 5 / 1389 زمان : 5:25 نظرات ()
ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

بک لینک بک لینک